کفپوش تاتامی چیست؟

کفپوش تاتامی چیست؟

زمان مطالعه مقاله
اندک دقیقه
تاریخ انتشار
19 بهمن 1400

کفپوش تاتامی یا حصیر تاتامی چیست؟

کفپوش تاتامی یا حصیر تاتامی چیست؟ تاتامی یک کفپوش سنتی منحصر به فرد در ژاپن هست. این حصیرها که با نی بافته شده اند، عنصر کلیدی معماری سنتی ژاپن هستند. در حالی که امروزه، خانه‌های مدرن از طیف وسیعی از انواع کفپوش استفاده می‌کنند، بسیاری از خانه‌ها حداقل یک قسمت کفپوش تاتامی دارند که می‌تواند به عنوان اتاق نشیمن یا اتاق خواب با پهن کردن یک تشک تاتامی به نام فوتون استفاده شود. احتمالاً در طول سفر به ژاپن با اتاق های تشک تاتامی در معابد، رستوران یا مسافرخانه و… روبرو شوید.

کفپوش تاتامی بخش مهمی از فرهنگ، طراحی و حتی ورزش ژاپنی بوده است و با گذشت زمان و مدرن شدن زندگی ژاپنی ها همچنان یکی از اتاق های آنان با استفاده از تاتامی ها پوشیده می شود که محیطی آرام در خانه ایجاد می کند، برای نشستن یا خوابیدن بسیار راحت است و کفی امن و نرم برای بازی کودکان فراهم میکند. تشک های تاتامی از راش و پارچه ساخته می شوند. راش ها به هم بافته می شوند و از پارچه برای پوشاندن انتهای بافته شده استفاده می شود. ژاپنی ها در اتاق سنتی خود (واشیتسو) همیشه از تاتامی به عنوان کفپوش استفاده می کنند. تشک های تاتامی نو سبز رنگ هستند، اما به مرور زمان زرد رنگ می شوند.

کفپوش تاتامی مدرن

امروزه از کفپوش های تاتامی نه تنها در ژاپن بلکه در سراسر دنیا استفاده می شود. که تفاوت این کفپوش های مدرن با نوع سنتی آنها در جنس و ابعاد ساختشان است و در انواع رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شوند. تاتامی مدرن برای استفاده در رستوران، اتاق های چای، باشگاه ورزشی و برای فعالیت هایی مانند جودو و سایر هنرهای رزمی و فعالیت های ورزشی و… طراحی شده اند. با این حال، آنها را می توان به عنوان کفپوش مهدکودک و مدارس و یا در کف چادر استفاده کرد. لایه های داخل تشک، ایمنی کسانی را که به هنگام ورزش حرکات سخت و خطرناک را انجام می دهند تضمین می کند.

لایه رویی کفپوش، فوم سفت و متراکمی دارد در حالی که لایه داخلی بسیار نرم تر است و راحتی و ایمنی را برای افرادی که در حال بازی یا انجام فعالیت های دیگر روی تشک هستند، فراهم می کند. کفپوش تاتامی طراحی پازل مانند دارد و سطح آن پوشش آجدار ضد لغزش و ضد باکتری با چگالی بالا دارد که وزن سبک و دوام بالایی دارند. این کفپوش ها خاصیت ارتجاعی و کاملا برگشت پذیر دارند، ضد حساسیت، ضد قارچ و ضد آب هستند. این نوع فوم ها در رنگبندی متنوعی عرضه می شوند.

کفپوش تاتامی طرح پارکت

با تغییر طراحی تاتامی ها، کفپوش اسفنجی علاوه بر باشگاه و مهدکودک ها در منازل مدرن نیز استفاده می شوند که کفپوش تاتامی طرح پارکت یکی از انواع رایج آن هاست. به این صورت که یک لایه لمینت چوبی به کفپوش تاتامی اضافه شده که علاوه بر مقرون به صرفه بودن این کفپوش ها نسبت به پارکت های چوبی از تمامی مزایای تاتامی های رنگی از جمله خاصیت ارتجاعی و ضربه پذیری و… برخوردارند.

خرید تاتامی از کارخانه

برای خرید کفپوش تاتامی می توانید به صورت حضوری به مراکز خرید تاتامی در بازار مراجعه کنید. ولی برای سهولت خرید پیشنهاد ما به مشتریان عزیز خرید اینترنتی این محصول است که می توانید از سایت دیجی کالا اقدام کنید. پیشنهاد بهتر ما خرید کفپوش فومی دنافوم به عنوان یکی از بهترین برند تاتامی به طور مستقیم از کارخانه با قیمت مناسب تر و کیفیت بالا و تحویل محصول در اسرع وقت می باشد. برای خرید تاتامی از کارخانه کلیک کنید:

ثبت نظر جدید

یک × 3 =