انواع فوم

انواع فوم

دسته بندی
مقالات فوم
زمان مطالعه مقاله
اندک دقیقه
تاریخ انتشار
۲۴ خرداد ۱۳۹۶

انواع فوم چیست؟

انواع فوم شامل تقسیم بندی های متفاوتی از قبیل گرم و سرد بودن فوم، چگالی و… می باشد، در این مطلب قصد داریم شما را با انواع فوم پلی اتیلن، پلی یورتان و EVA آشنا کنیم.

فوم پلی یورتان

پلی یورتان یک فوم اسفنجی است که نمونه استفاده از آن در بالش و یا پوشش تشک است. در واقع ساختار این نوع فوم سلول باز است و این بدان معنی است که دارای منفذهایی برای جذب مایعات می باشد.دقیقا مانند یک تکه ابر اسفنجی و برای بسته بندی مورد استفاده در بالش یا پوشش تشک است.

این فوم یک ماده سلول باز است بدان معنی مایعات را جذب می کند.

بهتر است بدانید از فوم پلی یورتان در بسته بندی اجسام بسیار سبک استفاده می شود و رنگ آن نیز خاکستری تیره می باشد.   

فوم پلی اتیلن

فوم پلی اتیلن از حباب های کوچک هوا ساخته می شود و نوعی فوم سلول بسته است. فوم پلی اتیلن در مقابل آب و هوای بسیار سرد و یا بسیار گرم مقاومت زیادی دارد. از پلی اورتان سخت تر است. البته خصوصیات آن به پلی استایرن ها نزدیکتر است اما از انعطاف پذیر یبالاتری نیز برخوردار است.

این فوم بدلیل بسته بودن سلول هایش مایعات را جذب نمی کند و در بسته بندی های متعدد از آن به عنوان فوم بسته بندی نیز استفاده می کنند یهتر است بدانید رنگ فوم پلی اتیلن مشکی می باشد.

فوم ای وی ای

ای وی ای از اتیلن و ویلن استات تشکیل شده و دارای تراکم بالایی است. به همین دلیل نیز می توان از آن به عنوان عایق های صوتی و حرارتی استفاده کرد.این نوع فوم دارای خواص ضربه پذیری، ارتجاع بالا و مقاومت در مقابل دما می باشد.

انواع فوم پلی‌ استایرن

فوم پلی‌استایرن یک پلیمر مصنوعی معطر از مونومر استایرن (یک ماده پتروشیمی) می‌باشد که در سه نوع معمولی، مقاوم و انبساطی وجود دارد.

در ادامه به تعریف مختصری از هر نوع پلی استایرن می پردازیم.

فوم پلی استایرن معمولی

فوم پلی استایرن معمولی

 نام تجاری پلی استایرن کریستال می باشد که مقاومت خوبی در برابر حرارت و ضربه پذیری دارند و در فرایند تولید روان و مناسب می باشند. همچنین بدلیل استحکام بالا در مصارف الکتریکی کاربرد زیادی دارند.

موارد استفاده از پلی استایرن معمولی تولید ظروف یکبار مصرف، وسایل الکترونیکی، بدنه ساعت، انواع اسباب بازیف لوازم ورزشی، عایق برودتی بدنه یخچال و لوازم خانگی می باشد.

پلی استایرن مقاوم

بهتر است بدانید موارد مصرف این نوع پلی استایرن مشابه گونه معمولی آن است با این تفاوت که از مقاومت بالاتری نسبت به ضربه و فشار برخوردار می باشد.

پلی استایرن انبساطی یا یونولیت

پلی استایرن انبساطی (Expanded polystyrene) نوعی پلیمر سفید است که عامل فوم کننده به آن اضافه شده است. در واقع از یونولیت ها جهت تولید فوم های بسته بندی، یخدان و بلوک های پلاستوفوم سقفی که به عنوان عایق صوتی و حرارتی در ساختمان ها و اماکن گوناگون به کار می روند، استفاده می شود. همچنین شکل دیگر کاربرد این نوع فوم ساخت عایق برودتی برای سردخانه ها و یخچال های صنعتی است.

پلی استایرن انبساطی یا یونولیت

خرید انواع ورق فوم

برای خرید ورق فوم می توانید به مراکز فروش ورق فوم در بازار رفته یا از ورق فوم دیجی کالا خرید نمایید. ولی پیشنهاد بهتر ما خرید مستقیم از کارخانه دنافوم است که ورق فوم را با قیمت بسیار مناسب و با کیفیت بالا بخاطر حذف واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد. برای خرید ورق فوم کلیک نمایید.

ثبت نظر جدید

هفده − 13 =