تفاوت ها و شباهت های فوم ای وی ای و پلی اتیلن

تفاوت ها و شباهت های فوم ای وی ای و پلی اتیلن

دسته بندی
مقالات فوم
زمان مطالعه مقاله
اندک دقیقه
تاریخ انتشار
۲۰ دی ۱۴۰۰

تفاوت ها و شباهت های فوم ای وی ای و پلی اتیلن

فوم ای وی ای یا فوم سایلنت و فوم پلی اتیلن دارای شباهت ها و تفاوت هایی می باشد. ورق فوم EVA و پلی اتیلن از پرکاربردترین انواع فوم می باشند. در ادامه به بررسی تفاوت ها و شباهت های این دو نوع فوم می پردازیم.

تفاوت های فوم نرم ای وی ای و پلی اتیلن:

فوم ای وی ای (EVA) که مختصر اتیلن وینیل استات است از کوپلیمرهای مخلوط اتیلن و وینل استات ساخته شده و از نظر میزان دانسیته و یا فشردگی بیشتری نسبت به فوم پلی اتیلن دارد. در حقیقت فوم نرم EVA دوام بیشتری دارد و همین موضوع موجب طول عمر و محبوبیت و کاربرد فوم EVA شده است. اما فوم های پلی اتیلن بعد از مدت زمان کوتاهی حجم خود را از دست می دهند.

فوم eva نسبت به فوم پلی اتیلن مقاومت بیشتری داند و همچنین پس از فشرده شدن نیز قابلیت ترمیم بهتری دارند. یکی دیگر از تفاوت های این فوم ها با یکدیگر عدم آسیب پذیری فوم ای وی ای در مقابل نور خورشید به نسبت فوم پلی اتیلن می باشد. فوم های سایلنت در دارا بودن مقداری وینیل استات به شکل شاخه ای با فوم های پلی اتیلن متفاوت بوده و چسبنگی یا قطبیت پلیمر را افزایش می دهد.

 

تفاوت های فوم نرم ای وی ای و پلی اتیلن

شباهت ها:

  • ساختار شیمیایی فوم های eva و pe یکسان می باشد و هر دو ساختار سلولی یکسانی دارند.
  • مقاوم در برابر آب، هوا، رطوبت و مواد شیمیایی.
  • جلوگیری از ایجاد ضربه و صدا.
  • قابلیت جذب کم آب و شناور ماندن بر روی آب.
شباهت های فوم نرم ای وی ای و پلی اتیلن

قیمت فوم EVA

شرکت دنافوم تولید کننده فوم eva با حذف واسطه ها اقدام به فروش ورق EVA با قیمت مناسب به مشتریان عزیز کرده است. برای خرید فوم EVA کلیک نمایید:

ثبت نظر جدید

11 − 4 =