برش فوم

برش فوم

دسته بندی
خدمات
زمان مطالعه مقاله
اندک دقیقه
تاریخ انتشار
۱۸ دی ۱۴۰۰

برش فوم

برش فوم اولین مرحله ساخت محصولات فومی پس از تولید فوم است. از آنجایی که فوم ماده ای نرم و انعطاف پذیر است برش آن نیز در حین آسان بودن بسیار حساس و ظریف و با استفاده از دستگاه مخصوص برش فوم است.

همانطور که می دانید فوم ها به سه نوع  ،EVAپلی اتیلن، پلی استایرن (یونولیت) تقسیم می شوند و کارایی آن ها عمدتاً برای ضربه گیر بودن و عدم انتقال صوت و حرارت می باشد. علاوه بر کاربرد فوق از ورق های فومی به عنوان فیلتراسیون، بسته بندی محصولات و یا به عنوان فوم پارکتی در زیرسازی ساختمان نیز استفاده می شود.

دستگاه برش فوم

بهتر است بدانید ورق های فوم به دو صورت محصول نهایی و یا مکمل تولید در فرآوری محصولات کاربرد دارند. به همین دلیل نیز به اشکال گوناگون لایه ای و ضخامتی با استفاده از دستگاه فوم بُر لیزری و یا حرارتی برش داده می شوند. البته برش فوم در موارد حساس از جمله قطعه سازی با استفاده از دستگاه  CNC انجام می شود. دستگاه برش فوم CNC از تیغه ای برای برش انواع فوم از جمله EVA، اسفنج و… استفاده می کند. این دستگاه قابلیت برش انواع اشکال را بدون نیاز به قالب و با استفاده از نقشه CAD دارد.

شایان ذکر است واحد طراحی دنافوم در راستای ارائه خدمات وابسته به صنعت فوم مانند برش، لمینت فوم، دایکات با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و دستگاه های مجهز اقدام به طراحی و تولید انواع محصولات مورد نیاز و مکمل در صنایع مختلف پزشکی، گلسازی، خودروسازی، شیشه، سرامیک و … می نماید.

ثبت نظر جدید

18 − یک =