دایکات یا قطعه کردن فوم

دایکات یا قطعه کردن فوم

دسته بندی
خدمات
زمان مطالعه مقاله
اندک دقیقه
تاریخ انتشار
19 دی 1400

دایکات یا قطعه کردن فوم

دایکات یا قطعه کردن فوم همان برش زنی قالب قطعات فومی می باشد که یکی از خدمات واحد طراحی دنافوم استبرخی از کالاها دارای قالب اختصاصی هستند، این قالب ها تیغ برشی به شکل خود را دارند از این رو بر روی دستگاه دایکات نصب می شوند تا بوسیله تیغ برش آن بتوان انواع فوم با ضخامت های مختلف جهت تولید محصول سفارشی برید. به عنوان مثال برای تولید انواع محصولات تبلیغاتی و قاب های بسته بندی باید از روش دایکات یا قطعه کردن فوم قبل از تولید محصول نهایی استفاده کرد. دایکات کردن محصول روشی مقرون به صرفه است و بیشتر بر روی اشکال دو بعدی انجام می شود. به خصوص زمانی که نیاز به تکرار یک نوع برش برای تولید قطعه ای خاص باشد.

محصولات فوم را می توان در همه جا مانند مبل، صندلی، نوار چسب، بسته بندی درج، تشک کودک، مبلمان و اثاثه یا لوازم داخلی تشک و… پیدا کرد. اگر می خواهید قطعات را مهر و موم کنید و شکل های سفارشی به دست آورید، فرآیند برش قالب فوم بسیار مهم است. برخی از کالاها دارای قالب اختصاصی هستند، این قالب ها تیغ برشی به شکل خود را دارند از این رو بر روی دستگاه دایکات نصب می شوند تا بوسیله تیغ برش آن بتوان انواع فوم با ضخامت های مختلف جهت تولید محصول سفارشی برید.

به عنوان مثال برای تولید انواع محصولات تبلیغاتی و قاب های بسته بندی باید از روش دایکات یا قطعه کردن فوم قبل از تولید محصول نهایی استفاده کرد. دایکات کردن محصول روشی مقرون به صرفه است و بیشتر بر روی اشکال دو بعدی انجام می شود. به خصوص زمانی که نیاز به تکرار یک نوع برش برای تولید قطعه ای خاص باشد.

فرآیند برش قالب یا دایکات فوم چیست؟

درک کل فرآیند برش قالب فوم بسیار آسان است. ابتدا یک طراحی CAD سفارشی باید انجام شود. سپس با توجه به نقشه CAD، ابزارهای برش قالب ساخته می شوند. با استفاده از قالب برش در دستگاه برش، مواد فوم را می توان به راحتی و با دقت به شکل ها و اندازه های سفارشی برش داد. علاوه بر این، برش قالب را می توان با سیستم برش دیجیتال بسیار دقیق انجام داد. ما فقط سیستم فوم را در داخل واحد قرار می دهیم و برش مورد نظر را به صورت دیجیتال انتخاب می کنیم، سپس سیستم برش کل فرآیند را مطابق با نشانه های خود انجام می دهد. شما می توانید این عملیات را در حجم های بالا انجام دهید، چرا که دستگاه می تواند به راحتی فرآیند برش را تنها در چند ثانیه در هر مورد انجام دهد. این بدان معناست که شما می توانید صدها مورد را در ساعت مدیریت کنید، در حالی که ارزش و نتایجی را که انتظار دارید را بدون مشکل زیاد به دست آورید.

مزایای دایکات فوم

یکی از انواع روش های ساخت فوم کم هزینه است که به طور گسترده در ساخت واشر فوم، و سایر قطعات فوم سفارشی استفاده می شود. با انتخاب سیستم فوم برش قالب، مشکلی در حذف قطعات و اشکال دلخواه خود نخواهید داشت. پرس های دایکات دارای تناژ بالا و همچنین بسیار دقیق هستند، بنابراین هر برش به اندازه کافی و مطابق با نشانه های مناسب انجام می شود.

نظرات کاربران دنافوم
  1. رحیم
    22 فروردین 1402 / ساعت 21:04

    شما خودتونم دایکات انجام میدین؟

ثبت نظر جدید